Alpakoterapia - Niepubliczny Ośrodek Edukacji "Adeptus" w Bydgoszczy - Bydgoszcz

Kurs ALPAKOTERAPII

Kurs dający wiedzę ogólną, umiejętności,
Kurs doskonalący Alpakoterapeuty,
Kurs zawierać będzie zagadnienia dotyczące pracy edukacyjnej i terapeutycznej z alpakami,

ADRESATAMI KURSU są osoby:
•  mające zamiar podjąć pracę jako alpakoterapeuta w jednostkach  organizacyjnych systemów: edukacji, zdrowia lub pomocy społecznej lub
• planujące włączyć alpakoterapię do indywidualnej praktyki w swoim gabinecie specjalistycznym lub
• planujące prowadzić indywidualną praktykę dotyczącą alpakoterapii.

• metodyki pracy  alpakoterapeuty z osobami z różnymi dysfunkcjami (autyzm, ADHD,  dysleksja, rozwój mowy, niepełnosprawność intelektualna i inne)
• metodyki wspomagania edukacji z udziałem alpaki,
• behawior alpak, testy i szkolenie alpak,
Absolwenci kursu po zdaniu egzaminów i przedstawieniu zaświadczenia  o odbyciu praktyk otrzymują Zaświadczenie o ukończeniu kursu.
WYMIAR CZASOWY KURSU: 8 weekendowych zjazdów + 20 godzin praktyk alpakoterapeutycznych.

- wypełnienie formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie internetowej,
-  odpis lub potwierdzona kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych  lub świadectwa szkoły średniej oraz innych dokumentów potwierdzających  posiadane kwalifikacje,

Dokumenty prosimy:
- przesłać pocztą lub
- dostarczyć osobiście lub
- przesłać na adres email: biuro@adeptus.szkola.pl

adres Biura Rekrutacji
85-809 Bydgoszcz, ul. Rysia 2a,
czynne w godzinach 8:00 - 12:00, (w okresie wakacyjnym prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny)

DATA ROZPOCZĘCIA: wrzesień 2018

instruktorzy  i specjaliści apakoterapii, instruktorzy szkolenia alpak,  zoopsycholodzy, weterynarz, wykładowcy akademiccy specjaliści – praktycy  w zakresie: pedagogiki, psychopedagogiki, psychologii,  oligofrenopedagogiki, surdopedagogiki, logopedii.
Zajęcia praktyczne prowadzone będą przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem,
między innymi przez członka Polskiego Związku Hodowców Alpak.

W  N.O.E ADEPTUS istnieje możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd  Pracy. Osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy i zdecydowane na stworzenie  własnego, ciekawego miejsca pracy mogą uzyskać pomoc finansową z U.P.  obejmującą koszt szkolenia i dodatki szkoleniowe.
Podstawa prawna:  Ustawa z dnia 14 grudnia 1994 r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu  bezrobociu, z późniejszymi zmianami (art. 14 do 18). Szczegółowych  informacji udzielają lokalne Urzędy Pracy.
W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę zgłosić się do Urzędu Pracy w miejscu zameldowania.

POTWIERDZENIE PRZYJĘCIA NA  KURS ZOSTANIE PRZESŁANE PO OTRZYMANIU FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO,  PRZEKAZANIU WYMAGANYCH DOKUMENTÓW ORAZ ZAKOŃCZENIU PROCESU REKRUTACJI

ILOŚĆ MIEJSCOGRANICZONA