Alpakoterapia - Niepubliczny Ośrodek Edukacji "Adeptus" w Bydgoszczy - Bydgoszcz

OFERTA > KURSY

Kurs ALPAKOTERAPII

Kurs zawierać będzie zagadnienia dotyczące pracy edukacyjnej i terapeutycznej z alpakami.

ADRESATAMI KURSU są osoby:

•   mające zamiar podjąć pracę jako alpakoterapeuta w jednostkach   organizacyjnych systemów: edukacji, zdrowia lub pomocy społecznej lub

• planujące włączyć alpakoterapię do indywidualnej praktyki w swoim gabinecie specjalistycznym lub

• planujące prowadzić indywidualną praktykę dotyczącą alpakoterapii.

•  metodyki pracy  alpakoterapeuty z osobami z różnymi dysfunkcjami  (autyzm, ADHD,  dysleksja, rozwój mowy, niepełnosprawność intelektualna i  inne)

• metodyki wspomagania edukacji z udziałem alpaki,

• behawior alpak, testy i szkolenie alpak,

Absolwenci  kursu po zdaniu egzaminów i przedstawieniu zaświadczenia  o odbyciu  praktyk otrzymują Zaświadczenie o ukończeniu kursu.

WYMIAR CZASOWY KURSU: 8 weekendowych zjazdów + 20 godzin praktyk alpakoterapeutycznych.

- wypełnienie formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie internetowej,

-   odpis lub potwierdzona kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych   lub świadectwa szkoły średniej oraz innych dokumentów potwierdzających   posiadane kwalifikacje,

Dokumenty prosimy:

- przesłać pocztą lub

- dostarczyć osobiście lub

- przesłać na adres email: biuro@adeptus.szkola.pl

adres Biura Rekrutacji

85-809 Bydgoszcz, ul. Rysia 2a,

czynne w godzinach 8:00 - 12:00, (w okresie wakacyjnym prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny)

1.    08-09.09.2018

2.    05,06,07.10.2018

3.    12,13,14.10.2018

4.    03-04.11.2018

5.   17-18.11.2018

6.    01-02.12.2018

7.    15-16.12.2018

8.    19-20.01.2019

instruktorzy   i specjaliści apakoterapii, instruktorzy szkolenia alpak,   zoopsycholodzy, weterynarz, wykładowcy akademiccy specjaliści –  praktycy  w zakresie: pedagogiki, psychopedagogiki, psychologii,   oligofrenopedagogiki, surdopedagogiki, logopedii.

Zajęcia praktyczne prowadzone będą przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem,

między innymi przez członka Polskiego Związku Hodowców Alpak.

W   N.O.E ADEPTUS istnieje możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd   Pracy. Osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy i zdecydowane na  stworzenie  własnego, ciekawego miejsca pracy mogą uzyskać pomoc  finansową z U.P.  obejmującą koszt szkolenia i dodatki szkoleniowe.

Podstawa  prawna:  Ustawa z dnia 14 grudnia 1994 r. o zatrudnieniu i  przeciwdziałaniu  bezrobociu, z późniejszymi zmianami (art. 14 do 18).  Szczegółowych  informacji udzielają lokalne Urzędy Pracy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę zgłosić się do Urzędu Pracy w miejscu zameldowania.

Warunkiem   otrzymania zaświadczenia jest ukończenie kursu, odbycie praktyk oraz   pozytywne zaliczenie części teoretycznej i praktycznej egzaminu   kończącego kurs. W przypadku, gdy uczestnik kursu nie podejdzie do   egzaminu lub go nie zda wydane zostanie zaświadczenie o uczestniczeniu w   kursie.

POTWIERDZENIE  PRZYJĘCIA NA  KURS ZOSTANIE PRZESŁANE PO OTRZYMANIU FORMULARZA  ZGŁOSZENIOWEGO,  PRZEKAZANIU WYMAGANYCH DOKUMENTÓW ORAZ ZAKOŃCZENIU  PROCESU REKRUTACJI