Integracja Sensoryczna - szkolenie - Niepubliczny Ośrodek Edukacji "Adeptus" w Bydgoszczy - Bydgoszcz

WPŁYW ZABURZEŃ INTEGRACJI SENSORYCZNEJ NA UCZENIE SIĘ, ZACHOWANIE I ROZWÓJ SPOŁECZNO-EMOCJONALNY DZIECKA .

Szkolenie ma charakter teoretyczno-warsztatowy. Jego celem jest przybliżenie Państwu tematyki związanej z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego oraz ich wpływu na rozwój i proces uczenia się dzieci.
ZAKRES SZKOLENIA:
  1. Definicja zaburzeń integracji sensorycznej, geneza oraz główne założenia metody.
  2. Charakterystyka podstawowych dysfunkcji związanych z procesami integracji sensorycznej -  trudności życia codziennego, z jakimi boryka się dziecko z zaburzeniem przetwarzania sensorycznego.
  3. Zastosowanie metody Integracji Sensorycznej w diagnozie i terapii.
  4. Przetwarzanie słuchowe a koncentracja, uwaga, pamięć.
  5. Zajęcia praktyczne - techniki pracy oraz dostosowanie środowiska dziecka w celu poprawienia jego funkcjonowania.

ADRESACI SZKOLENIA:
  • nauczyciele przedszkoli oraz szkół podstawowych,
  • nauczyciele i terapeuci placówek kształcenia specjalnego,
  • terapeuci ośrodków wczesnego wspomagania dzieci,
  • rehabilitacji, terapeuci manualni, fizjoterapeuci, kynoterapeuci.

PROWADZĄCA
mgr Anna Hatle-Tafelska – oligofernopedagog, wieloletni praktyk metody, nauczyciel dyplomowany zespołów edukacyjno-terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z autyzmem, terapeuta i diagnosta SI (certyfikat Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej), specjalista kynoterapii.

ZGŁOSZENIA:
proszę wypełnić zgłoszenie zamieszczone na dole strony lub  przesłać na adres email: biuro@adeptus.szkola.pl

DATA: 24, 25 marca 2018 r.

CENA KURSU: 290 zł.
Cena obejmuje materiały szkoleniowe oraz poczęstunek kawowy.

N.O.E.  „Adeptus” w Bydgoszczy wydaje zaświadczenia zgodnie z wytycznymi MEN.