Kynoterapia (dogoterapia) - Niepubliczny Ośrodek Edukacji "Adeptus" w Bydgoszczy - Bydgoszcz

OFERTA > KURSY

Kurs KYNOTERAPIA (dogoterapia)

Kurs dający wiedzę ogólną, umiejętności

kształcący w obrębie zawodu KYNOTERAPEUTA (dogoterapeuta)

wpisanego do

REJESTRU KALSYFIKACJI ZAWODÓW I SPECJALNOŚCI NA POTRZEBY RYNKU PRACY MPiPS

pod nr 323007

Kurs objęty jest patronatem Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego

ADRESATAMI KURSU są osoby :

• mające zamiar podjąć pracę kynoterapeuty w jednostkach organizacyjnych systemów: edukacji, zdrowia lub pomocy społecznej lub
  • planujące włączyć kynoterapię do indywidualnej praktyki w swoim gabinecie specjalistycznym lub
  • planujące prowadzić indywidualną praktykę kynoterapeutyczną.
  • metodyki pracy kynoterapeuty z osobami z różnymi dysfunkcjami  (autyzm, ADHD, dysleksja, rozwój mowy, niepełnosprawność intelektualna i  inne)
  • metodyki wspomagania edukacji z udziałem psa,
  • behawior psa, testy i szkolenie psa terapeutycznego,

Na podstawie Zaświadczenia absolwenci kursu mogą obiegać się o umieszczenie w Rejestrze Certyfikowanych Kynoterapeutów PTK.

-  odpis lub potwierdzona kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych  lub świadectwa szkoły średniej, oraz innych dokumentów potwierdzających  posiadane kwalifikacje,

Dokumenty posimy:

- przesłać pocztą,

- dostarczyć osobiście,

- lub przesłać na adres email: biuro@adeptus.szkola.pl

Adres Biura Rekrutacji:

ul. Rysia 2a,

85-809 Bydgoszcz,

czynne w godz. 8:00 - 12:00 (w okresie wakacyjnym prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny)

1.    08-09.09.2018
2.    22-23.09.2018
3.    06-07.10.2018
4.    03-04.11.2018
5.    17-18.11.2018
6.    01-02.12.2018
7.    15-16.12.2018
8.    19-20.01.2019

Zajęcia praktyczne prowadzone będą przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem - instruktorów i specjalistów kynoterapii.

W  N.O.E ADEPTUS istnieje możliwość finansowania szkolenia przez Urząd  Pracy. Osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy i zdecydowane na stworzenie  własnego, ciekawego miejsca pracy mogą uzyskać pomoc finansową z U. P.  obejmującą koszt szkolenia i dodatki szkoleniowe.

Podstawa prawna:  Ustawa z dnia 14 grudnia 1994 r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu  bezrobociu, z późniejszymi zmianami (art. 14 do 18). Szczegółowych  informacji udzielają lokalne Urzędy Pracy. W celu uzyskania informacji  proszę zgłosić się do Urzędu Pracy w miejscu zameldowania.

Organizator zastrzega prawo do zmian w ofercie oraz odmowy przyjęcia uczestnika na kurs bez podania przyczyny.

Absolwenci kursu po zdaniu egzaminów i przedstawieniu zaświadczenia  o odbyciu praktyk otrzymują Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z  wytycznymi MEN.

WYMIAR GODZINOWY KURSU: 8 weekendowych zjazdów + 30 godzin praktyk

instruktorzy i specjaliści kynoterapii, instruktorzy szkolenia  psów, zoopsycholodzy, weterynarz, wykładowcy akademiccy specjaliści –  praktycy w zakresie: pedagogiki, psychopedagogiki, psychologii,  oligofrenopedagogiki, surdopedagogiki, logopedii.

POTWIERDZENIE PRZYJĘCIA NA KURS  ZOSTANIE PRZESŁANE PO OTRZYMANIU FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO, PRZEKAZANIU  WYMAGANYCHDOKUMENTÓW I ZAKOŃCZENIU PROCESU REKRUTACJI